Протягом багатьох десятиліть світовий бізнес активно користувався інструментами податкового планування (офшорними і оншорними компаніями). Це дозволяло бізнесу розмивати (зменшувати) податкове навантаження. З метою боротьби з мінімізацією оподаткування ОЕСР (Організація економічного співробітництва і розвитку) почала ряд ініціатив, однією з яких є План BEPS, до якого приєднуються різні країни.

Загальний План включає 15 кроків, однак обов’язковим мінімальним стандартом для приєднання є тільки сукупність наступних:

–  № 5 направлена ​​на боротьбу з податковими зловживаннями, пов’язаними з використанням спеціальних шкідливих режимів оподаткування;

– № 6 спрямована на попередження зловживань при застосуванні конвенцій про уникнення подвійного оподаткування;

–  № 13 спрямована на удосконалення вимог діючих національних правових норм до документації з трансфертного ціноутворення;

–  № 14 спрямована на підвищення ефективності механізмів вирішення спорів між країнами при застосуванні договорів про уникнення подвійного оподаткування.

Також План передбачає приєднання країн до Багатосторонньої конвенції

 (Multilateral Convention to Implement Tax Treaty Related Measures to Prevent BEPS или MLI).

У 2017 році Україна приєдналася до ініціативи ОЕСР, а в лютому 2019 р Багатостороння конвенція була ратифікована Україною.

01.12.2019 року Багатостороння конвенція вступає в силу для України, при цьому, положення конвенції почнуть діяти для України не раніше 2020 року. Це відноситься, в тому числі, до податків, утриманих у джерела, з сум, сплачених нерезидентами (з 01.01.2020 р).

Дата, з якої положення Конвенції будуть застосовуватися до конкретної угоди України, буде залежати від дати набрання чинності цією Конвенцією в другій Договірній Державі, яка є стороною такого податкового угоди з Україною.

Суть основних змін зводиться до наступного:

  1. У всі двосторонні угоди, учасником яких є Україна і країни, які також ратифікували MLI, включається принцип Principle Purpose Test (РРТ). Суть його зводиться до наступного: якщо однією з основних цілей транзакції або структури є отримання податкових пільг, передбачених двосторонньою угодою, то до такої транзакції або структурі податкові пільги не повинні застосовуватися. Тобто трансакція в першу чергу повинна мати реальну економічну мету. Таким чином, бізнес позбавляється можливостей і далі проводити безконтрольного оплати і / або виплати на користь іноземних партнерів і контрагентів, в разі, якщо немає підтвердження їх реальності (виплата відсотків, роялті, дивідендів і т.д.).
  2. Вводиться оновлене правило щодо оподаткування прибутку від відчуження акцій і корпоративних прав. Нове правило передбачає, що доходи нерезидентів, отримані від відчуження акцій / корпоративних прав, будуть підлягати оподаткуванню в Україні, якщо в будь-який час протягом 365 днів до відчуження вартість таких акцій / корпоративних прав прямо або побічно пов’язана з доходами юридичної особи, які більш ніж на 50% залежали від нерухомого майна, що знаходиться в Україні. Тобто надалі можна буде зменшити податкове навантаження при придбанні нерухомості шляхом оформлення такої угоди через купівлю-продаж корпоративних прав компанії-власниці нерухомості.
  3. Зміни також торкнутися сфер трансфертного ціноутворення та поняття постійного представництва, а також буде введено поняття контрольованих іноземної компанії, не кажучи вже про автоматичне обмін податковою інформацією.

Бізнесу потрібно вже починати готуватися до прийдешніх змін, які вже не за горами, переглядати структуру ведення бізнесу, взаємовідносини з контрагентами, а також порядок функціонування холдингових структур.

 

Юристи компанії «Зільвер» рекомендують завчасно внести зміни в структуру міжнародного бізнесу, щоб максимально ефективно використовувати можливості податкового планування і зарубіжних компаній. Звернутися до нас можна по телефону +380501409560 або знайти за адресою: https://g.page/zilver-law-firm-kyiv/review.

 

Інші консультації за даною тематикою: 

Про контрольовані іноземні компанії 

Доходи від інвестицій за кордон

Ліцензія для інвестицій за кордон

Створення компанії в Естонії

Оподаткування дивідендів, що перераховуються в Австрію

 

Юридична компанія “Зільвер” в Facebook

Юридична компанія “Зільвер” в  Instagram

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Обов'язкові поля помічені із *

Post comment