Придбання іноземцем квартири в Києві  / Україні має низку юридичних особливостей, які частіше за все викликають питання у іноземних інвесторів до юридичної компанії «Зільвер»:

 

  1. Чи має право іноземець купити квартиру в Києві / Україні?

Так, українське законодавство дозволяє іноземним громадянам покупати і бути власниками квартир (нерухомості) в Україні.

 

  1. Чи придбавається готова квартира або квартира на стадії забудови в Києві / Україні?

Можна придбати як готову квартиру, так і квартиру на стадії забудови в Києві / Україні. Відмінності будуть у вартості, порядку оформлення і гарантіях.

 

  1. Краще придбати квартиру в Києві / Україні на фізичну особу або компанію (юридичну особу)?

Все залежить від цілей покупки квартири в Києві / Україні. Якщо квартира в Києві / Україні купляється для особистого довгострокового користування, то краще купити на фізичну особу. Якщо квартира придбається для перепродажу, здачі в оренду, і тим більше, якщо купляється декілька квартир в Києві / Україні, то доцільно розглянути придбання нерухомості на компанію, але враховуючи податкове навантаження українських компаній.

 

  1. Як здійснюється купівля іноземцем квартири в Києві / Україні?

Коли квартира обрана, необхідно провести юридичну перевірку квартири,  в ході якої визначаються ризики придбання такої квартири в Києві / Україні. Краще не обмежуватися послугами ріелтора, а замовити відповідну юридичну послугу у спеціалістів, наприклад у юристів юридичної компанії «Зільвер».

Надалі необхідно узгодити умови правочину, в т.ч. порядок розрахунків. Якщо квартира придбавається у іншого нерезидента (відповідно до пп.  170.10.2. п. 170.10 ст. 170 Податкового кодексу України) або розрахунки будуть здійснюватися у гривні, то прийдеться відкривати банківський рахунок в українському банку.  Слід враховувати, що доволі часто продавці-фізичні особи бажають отримати значну частину платні готівкою.

І обов’язково перед придбанням квартири необхідно отримати індивідуальний податковий номер в УкраїніРНОКПП»).

Для оформлення правочину у нотаріуса знадобляться переклади документів покупця і його особиста присутність або присутність уповноваженого представника (це може бути юрист).

Правочин оформлюється у нотаріуса, який надає необхідні реквізити для оплати зборів і податків, а також вносить відомості про нового власника квартири в Києві / Україні у державний реєстр прав на нерухоме майно.

 

  1. Чи може іноземець здавати в оренду квартиру в Києві / Україні?

Так, може. При цьому необхідно сплачувати податку в Україні.

 

  1. Чи буде квартира в Києві / Україні вважатися спільною власністю подружжя?

Згідно сімейному і цивільному законодавству України, – так.

 

  1. Чи може іноземець вільно продати квартиру в Києві / Україні?

Так, жодних обмежень щодо продажу іноземцем квартири в Києві / Україні не має. Власник (незалежно від громадянства) може вільно продати квартиру в Києві / Україні.

 

Юристи юридичної компанії «Зільвер» готові допомогти в перевірці квартири в Києві / Україні перед її покупкою, проконсультувати і супроводити правочин з придбання квартири в Києві / Україні. Попередньо юристам знадобиться інформація згідно переліку. Наші юристи розмовляють англійською і німецькою мовами.

 

Інші юридичні коснультації:

Оподаткування дивідендів, що сплачуються за кордон

Створення постійного представництва в Україні

Анкета для засновників ТОВ

Розлучення по-українські

 

Юридичну фірму ZILVER можна знайти за адресою: https://g.page/zilver-law-firm-kyiv/review

 

Юридична фірма «Зільвер» в Facebook

Юридична фірма «Зільвер» в Instagram

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Обов'язкові поля помічені із *

Post comment