Для тех, кто решил обжаловать налоговое уведомление-решение (укр.: «Податкове повідомлення рішення») может пригодиться приведенный ниже образец соответствующего искового заявления.

 

Окружний адміністративний суд міста Києва

01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1

 

 

Позивач:

Товариство з обмеженою відповідальністю

 «_________»

Ідентифікаційний код _______

Місцезнаходження: _____________________________

Адреса для листування: _________________________

Номери засобів зв’язку: _________________________

Адреса електронної пошти: ______________________

Офіційна електрона адреса: _______

 

 

 

Відповідач:

Головне управління ДФС у м. Києві

Ідентифікаційний номер 39439980

Місцезнаходження: 04655, місто Київ, вулиця Шолуденка, будинок 33/19 

Відомі номера засобів зв’язку: (044) 461-77-04;

(044) 461-77-57 (відповідно до відомостей з офіційного веб-сайту)

Адреса електронної пошти: kyiv.official@sfs.gov.ua

Офіційна електрона адреса: невідома

Ціна позову: _________ (__________) гривень

Розмір судового збору: ___ грн. 00 коп.

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДФС у місті Києві від _______ року № _______ в частині застосування штрафу у сумі ______ (_____ тисяч) грн. 00  коп.

 

Товариством з обмеженою відповідальністю «_________» (далі – Позивач, Товариство, ТОВ «_________») отримано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у місті Києві (далі – Відповідач, податковий орган, контролюючий орган) від _______ року № _________ про застосування штрафу у розмірі 10 % за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків до податкових накладних, визначених п. 201.10 ст. 201 та згідно п. 120-1.1 ст. 120 Податкового кодексу України (надалі – ПК України) (копія податкового повідомлення-рішення додається).

Вказане податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі Акту № ______ від ______ р. «Про результати камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «__________» (ПН ______) за ______ року» (надалі – Акт перевірки) (копія Акту перевірки додається).

ТОВ «_________» вважає податкове повідомлення-рішення від _________ року № __________ в частині застосування штрафу у сумі 10 000 (десять тисяч) грн. 00 коп. протиправним та такими, що підлягає скасуванню з огляду на наступне:

Щодо змісту та висновків акту та податкового повідомлення-рішення

Відповідно до Розділу Акту «Результати перевірки», перевіркою встановлено порушення ТОВ «________» (ПН ____________) граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних за _______ (таблиця 1) в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначених п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями:

№ ПН Дата виписки ПН/РК Дата реєстрації ПН/РК Кількість днів затримки Сума ПДВ за ПН/РК Розмір штрафу, % Сума ШС
             
             
             
             

ТОВ «_____» не погоджується з такими висновками, вважає їх такими, що суперечать законодавству України та не ґрунтуються на фактичних даних, а накладений штраф за порушення строків реєстрації податкових накладних № __, __, __ в розмірі _________ грн. протиправним та таким, що підлягає скасуванню з огляду на наступне:

На виконання положень п. 201.10 ст. 201 ПК України податкові накладні № __,__,__, дата виписки _____ р. були направлені до контролюючого органу для реєстрації Єдиному реєстрі податкових накладних з дотриманням граничних строків реєстрації (в останній день строку), а саме протягом операційного дня _______ року, а саме:

— ПН № _______ / Дата виписки ПН/РК / Дата та час направлення ПН до органу ДФС для реєстрації;

— ПН № _______ / Дата виписки ПН/РК / Дата та час направлення ПН до органу ДФС для реєстрації

— ПН № _______ / Дата виписки ПН/РК / Дата та час направлення ПН до органу ДФС для реєстрації.

Виписки з електронного ресурсу «Електронний кабінет» _______, що містять інформацію про дату та час направлення податкових накладних № __,__,__ дата виписки ______ р. до органу ДФС для реєстрації додаються.

Однак, до _____ р. до ____ год. 00 хв., вказані вище ПН залишалися в статусі «Відправлено».

Вказані податкові накладні були направлені Позивачем до контролюючого органу в електронному вигляді (електронним документом) шляхом використання особистого кабінету в електронному ресурсі «Електронний кабінет».

Як вже зазначалося, податкові накладні №  __,__,__ дата виписки _____ р були направлені Позивачем до контролюючого органу для реєстрації Єдиному реєстрі податкових накладних з дотриманням граничних строків реєстрації, а саме протягом операційного дня ­­­­________ (в останній день строку).

Жодних квитанцій про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкових накладних  __,__,__ дата виписки _____ р. до ТОВ «______» не надходило.

Згідно з п. 201.7 ст. 201 ПК України, податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). 

Відповідно до положень п. 201.10. ст. 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

За приписами абз. 13 п. 201.10 ст. 201 ПК України, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Отже, відповідно до вказаних вище положень ПК України, податкові накладні ТОВ «________» №  __,__,__ дата виписки _____ р. слід вважати зареєстрованими у день їх фактичного отримання контролюючим органом, тобто протягом операційного дня, коли їх було надіслано платником податків — ТОВ «_________» на адресу контролюючого органу, а саме –        року —  межах граничного строку реєстрації вказаних податкових накладних.

Так, згідно з абз. 1 п. 120-11 ст. 1201 ПК України порушення, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що до платника податків можуть бути застосовано штрафні санкції у разі порушенням ним граничного терміну реєстрації податкових накладних.

Таким чином, з огляду на викладене вище та той факт, що податкові накладні ТОВ «_______» №__,__,__ дата виписки _____ р. слід вважати зареєстрованими у день їх фактичного отримання контролюючим органом, тобто протягом операційного дня, коли їх було надіслано платником податків — ТОВ «_____» не було допущено порушення граничних строків реєстрації податкових накладних №  __,__,__ дата виписки _____ р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, а отже в ТОВ «________» не було допущено порушення положень п. 201.10 ст. 201 та п. 120-11 ст. 1201 ПК України.

Наведене вище вказуэ, що оскаржуване податкове повыдомлення-рышення є протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки з боку Позивача відсутній факт порушення граничних строків реєстрації податкових накладаних

На виконання п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України, Товариство з обмеженою відповідальністю «________» підтверджує той факт, що ним не подано іншого позову до цього самого Відповідача (Головного управління ДФС у місті Києві) з тим самим предметом та з тих самих підстав (визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДФС у місті Києві від ________ року № ________в частині застосування штрафу у сумі 10 000 ( десять тисяч) грн. 00 коп.

Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Частина 3 ст. 2 КАС України встановлює, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, серед іншого, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) тощо.

Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України, обов’язок доказування, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене та керуючись положенням КАС України,

ПРОШУ:

 

  1. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у місті Києві від ______ року № _______ в частині застосування штрафу у сумі 10 000 (десяти тисяч) грн. 00 коп., за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних __,__,__ дата виписки _____ р.
  2. Присудити за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у місті Києві (Місцезнаходження: 04655, місто Київ, вулиця Шолуденка, будинок 33/19, Ідентифікаційний код: 39439980) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «____» (Місцезнаходження: ________ Ідентифікаційний код: ______) витрати по сплаті судового збору у розмірі у розмірі 1921 гривень 00 копійок.

 

Додатки:

  1. Копія податкового повідомлення-рішення Головного управління ДФС у місті Києві від _____ року № ______;
  2. Копія Акту № ___________ від _______ р.;
  3. Копії Виписок з електронного ресурсу «Електронний кабінет» ТОВ «_____» щодо статусу відправлених документів;
  4. Платіжне доручення про сплату судового збору з відміткою банку про зарахування коштів до державного бюджету;
  5. Копії позовної заяви та доданих до неї документів для відповідача.

На виконання положень ч. 5 ст. 94 КАС України, ТОВ «_________» зазначає про наявність в нього всіх оригіналів письмових доказів, які були додані до цієї позовної заяви.

З повагою до суду,

Директор ТОВ «_______»

___________

 

 

_______________________________________________________________________

 

При этом просим учесть, что в каждом конкретном деле текст искового заявления может сильно отличаться в зависимости от обстоятельств начисления налоговой штрафных санкций. Поэтому рекомендуется обращаться к адвокату по налоговым спорам.

 

Примеры успешных результатов обжалования актов налоговых проверок (включая таможенные):

Адвокаты юридической компании «Зильвер» выиграли спор в суде

Адвокаты успешно выиграли спор с таможней

 

При необходимости получить квалифицированную помощь адвоката в проверках, обжаловании проверок Вы можете обратиться в юридическую компанию «Зильвер» по телефону: +380501409560 или в нашем офисе в Киеве по адресу https://g.page/zilver-law-firm-kyiv/review.

Перечень документов и данных, необходимых для работы адвокатов по оспариванию актов налоговой проверки и/или наловговых уведомлений-решение можно найти по ссылке

 

 

 

Примеры успешных результатов обжалования актов налоговых проверок (включая таможенные):

Адвокаты юридической компании «Зильвер» выиграли спор в суде

Адвокаты успешно выиграли спор с таможней

Адвокаты успешно обжаловали НУР таможни  

Выиграли дело в апелляционном административном суде

 

 

Читайте также:

О ежегодном собрании участников ООО  

Порядок оспаривания результатов налоговых проверок

Что делать при проверке Гоструда?

Как вернуть сбор в Пенсионный Фонд, уплаченный при покупке квартиры

 

Юридическая фирма «Зильвер» в Facebook 

Юридическая фирма «Зильвер» в Instagram 

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные для заполнения поля помечены *

Оставить комментарий