Після винесення судового рішення про стягнення боргу для звернення за примусовим виконанням такого рішення до виконавчої служби (державної або приватної) позивач (стягувач, кредитор) має отримати в цьому ж суді виконавчий документ (виконавчий лист або наказ тощо). Для успішного виконання судового рішення доцільно знати нижченаведену інформацію.
- Строк для пред’явлення виконавчого документу?
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років з моменту набуття законної сили відповідного судового рішення.
- Cтрок для відкриття виконавчого провадження?
Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов’язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.
- Що відбувається далі?
Відповідно до ч. 5 і ч. 8 ст. 48 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець проводить перевірку майнового стану боржника у 10-денний строк з дня відкриття виконавчого провадження. У подальшому така перевірка проводиться виконавцем не рідше ніж один раз на два тижні – щодо виявлення рахунків боржника, не рідше ніж один раз на три місяці – щодо виявлення нерухомого та рухомого майна боржника та його майнових прав, отримання інформації про доходи боржника.
- Якщо у боржника відсутнє майно?
Якщо у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними, виконавчий документ повертається стягувачу (п. 2 ч. 1 ст. 37 Закону України «Про виконавче провадження»).
- Якщо виконавець повернув виконавчий документ стягувачу?
В разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв’язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення, строк пред’явлення такого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення, а в разі повернення виконавчого документа у зв’язку із встановленою законом забороною щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також проведення інших виконавчих дій стосовно боржника – з дня закінчення строку дії відповідної заборони.
Після повернення виконавчого документу стягувачу строк буде поновлений повністю (3 роки) для пред’явлення документу до виконавчої служби.
Стягувач, після того як йому повернули виконавчий документ, може знову звернутися до виконавчої служби для того, щоб вони відкрили виконавче провадження і весь процес запустити знову. І фактично цей цикл може повторюватися необмежену кількість разів.
Зразок претензії про стягнення боргу – тут.
Банкротство фізичної особи – тут.
Успішно проведена адвокатами юридичної\ компанії “Зільвер” реструктуризація боргу в рамках процедури банкрутства фізичної особи – тут.
Щодо питань стягнення боргів і виконавчого провадження Ви можете звернутись до юристів юридичної компанії «Зільвер» за тел.: +380980027825 і +380501409560 або e-mail: info@zilver.com.ua.
Читайте детальніше:
Слідкуйте за останніми новинами в наших соціальних мережах Facebook і Instagram