Як отримати аліменти на дитину, якщо є рішення українського суду про стягнення аліментів, а  її батько проживає за кордоном? Є два варіанти. Перший – знайти іноземного адвоката. Другий – скористатися Конвенцією про стягнення аліментів за кордоном та отримати допомогу офіційних державних органів.

Для застосування спрощеної процедури стягнення аліментів на підставі Конвенції, необхідні такі документи.

  • Клопотання (заява) про визнання і виконання рішення суду України про стягнення аліментів за кордоном, з дотриманням вимог конвенцій та міжнародних договорів щодо змісту.
  • Копія судового рішення
  • Довідка про набрання рішенням суду законної сили
  • Довідка про часткове виконання або невиконання рішення на території України
  • Копія протоколу судового засідання під час якого справу вирішено по суті
  • Фотокартка стягувача
  • Нотаріально засвідчене доручення діяти від імені стягувача, отримувати інформацію про стан розгляду звернення, поданих документів та хід виконання рішення
  • Переклад клопотання та долучених до нього документів на офіційну мову держави, в якій має виконуватися рішення суду про стягнення аліментів

Заява та документи подаються заявником (стягувачем) безпосередньо до Міністерства юстиції України або через територіальні управління юстиції у областях, у м. Києві. Міністерство юстиції України в разі відповідності поданих документів вимогам Конвенції, передає їх до центрального органу запитуваної держави (де має визнаватися та виконуватися рішення суду).

Документи для стягнення аліментів за кордоном (за відсутності рішення українського суду)

Як отримати аліменти на дитину, якщо немає рішення українського суду про стягнення аліментів, а  її батько проживає за кордоном? Є два варіанти. Перший – знайти іноземного адвоката, доручити йому вести Вашу справу за законодавством тієї країни, де проживає платник аліментів. Другий – скористатися Конвенцією про стягнення аліментів за кордоном та отримати допомогу офіційних державних органів, які самі отримають судове рішення у відповідній країні про стягнення аліментів.

Для застосування передбаченої Конвенцією спрощеної процедури з призначення та стягнення аліментів  на підставі рішення іноземного суду, необхідні такі документи.

  • Заява про стягнення аліментів за кордоном, з дотриманням вимог конвенцій та міжнародних договорів щодо змісту
  • Довідка про доходи позивача
  • Фотокартка позивача
  • Документ про ступінь родинних зав’язків між відповідачем та особою, на користь якої вимагаються аліменти (наприклад, свідоцтво про народження дитини)
  • Нотаріально засвідчене доручення діяти від імені стягувача, отримувати інформацію про стан розгляду звернення, поданих документів та хід виконання рішення
  • Переклад заяви та долучених до неї документів на офіційну мову держави, в якій має виконуватися рішення суду про стягнення аліментів

Заява та документи подаються заявником (позивачем) безпосередньо до Міністерства юстиції України або через територіальні управління юстиції у областях, у м. Києві. Міністерство юстиції України в разі відповідності поданих документів вимогам Конвенції, передає їх до центрального органу запитуваної держави (де має бути винесено рішення суду та розпочато його виконання).

Більш детальну юридичну консультацію по сімейним справам, а також допомогу адвоката у суді можна отримати звернувшись за телефоном: +380980027825 або завітавши до нас в офіс: https://g.page/zilver-law-firm-kyiv/review.

2 коментарі

  1. Хочу звернути увагу на те, що положення Конвенції про стягнення аліментів за кордоном застосовуються лише по відношенню до країн, які підписали відповідну конвенцію (а їх зовсім не багато).

    Наприклад, якщо боржник проживає на території Російської Федерації, положення Конвенції про стягнення аліментів за кордоном не можна застосовувати, оскільки РФ не є країною, яка підписала відповідну Конвенцію. Отже, стягнути аліменти за спрощеною системою з особи, яка проживає в РФ не є можливим. Тут доцільно буде керуватися положеннями Конвенції СНД про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Обов'язкові поля помічені із *

Post comment